Dirigent

Mikuláš Ježek

Orchestr založil houslista a violista, pedagog a dirigent Mikuláš Ježek. Hře na housle se věnuje od 4 let, zpočátku pod vedením svého otce, výtečného klavíristy. Absolvoval brněnskou (viola, Emil Machein) a pražskou konzervatoř (Karel Doležal) a na HAMU studoval obor komorní hudba u profesora Pavla Hůly.

V roce 2000 byl finalistou České violové soutěže a v roce 2006 se zúčastnil Brahmsovy soutěže. Absolvoval mistrovské kurzy u profesorů Vladimíra Bukače (Hochschule für Music, Německo), Nobuko Imay (Japonsko), Karla Procházky (JAMU), Vladimíra Kováře, Hyun-Seok Chang, Karla Špeliny z České filharmonie, Tamary Smirnovy (Rusko).

V roce 2007 debutoval v Rapsody Concerto Bohuslava Martinů pro violu a orchestr s Filharmonií Sarajevo, kde v letech 2007-2009 působil jako koncertní mistr skupiny viol v Sarejevo Philharmonic and Opera House.

Od roku 2009 byl členem Českého národního symfonického orchestru v čele s Liborem Peškem, od 2011 koncertním mistrem České komorní filharmonie. Od roku 2013 vyučuje na ZUŠ Střezina v Hradci Králové.