Smyčcové kvarteto v synagoze v Mikulově

Mikulov, malebné historické městečko na jižní Moravě, hostil po dva dny naše Smyčcové kvarteto  (Anna Vernerová, Marie Bařinová, Ondřej Metelka a Anna Marie Kadečková), pro tentokrát rozšířené o Jakuba Krtičku na pět členů. Na pozvání Regionálního muzea Mikulov jsme vystoupili v pondělí 11. června na samostatném koncertě v historické Horní synagoze.

Excelentní výkon během hodinového vystoupení, kdy na programu nechyběl například Smyčcový kvartet č. 3 Mishima Philipa Glasse nebo Dvořákův Americký kvartet (2. věta Lento a 4. věta Vivace ma non troppo) znamenal jediné – nadšené ovace posluchačů a pozvání opět na příští rok. V sólových partech se ve skvělém světle představila houslistka Marie Bařinová a sklidila zasloužený potlesk a uznání pozorného publika.
Pestrý program měl nejen samotný koncert, ale celý pobyt v Mikulově. Prošli jsme si centrum Mikulova, prohlédli jeden ze zdejších vinných sklípků, vykoupali se v zatopeném lomu i vyšplhali na Svatý kopeček a potěšili se malebným pohledem na krajinu Pálavy. Bylo to krásné zakončení letošní náročné, ale úspěšné sezony Smyčcového kvarteta.